Centrum zveřejnilo statistickou analýzu, ve které naleznete podrobné informace o počtech a struktuře podaných přihlášek k jednotné přijímací zkoušce ve školním roce 2019/2020.

Do oborů vzdělání, ve kterých je jednotná přijímací zkouška součástí přijímacího řízení, se v letošním školním roce přihlásilo celkem přes 93 tisíc uchazečů. Do čtyřletých oborů a nástavbových studií se k jednotné přijímací zkoušce přihlásilo přes 69 tisíc uchazečů, což je o téměř 4,5 tisíce uchazečů více než v roce 2019. Jednotnou přijímací zkoušku v rámci přijímacího řízení na šestiletá gymnázia bude letos konat přes 5,5 tisíce uchazečů, na osmiletá gymnázia letos podalo přihlášku přes 19 tisíc uchazečů. V obou případech se jedná o počty srovnatelné s předchozím školním rokem.

Další údaje o podaných přihláškách k jednotné přijímací zkoušce v dělení podle oborů vzdělání, typů škol a krajské příslušnosti výchozí a cílové školy naleznete přímo v analýze Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání [PDF, 1,67 MB] nebo na data.cermat.cz.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání | © 2019 Všechna práva vyhrazena
Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti

Evropská unie logoEvropské strukturální fondy logoMinisterstvi školství mládeže a tělovýchovy logo